17.06.2019 Ogledov: 1461
PISANO LETO RIBIC

Leto skupine Ribice je bilo letos zelo raznoliko. Poleg projekta Mala laufarija so bile naše dejavnosti podrejene projektu Zdravje v vrtcu, v katerem smo se naučili veliko novih stvari.

V mesecu septembru in oktobru smo se pogovarjali o jesenskih plodovih, ki so zrasli v gozdu in sadovnjaku.

V posebnem kotičku v igralnici smo si pripravili JESENSKI KOTIČEK, kjer se je našel prostor za jesenske plodove (lešnike, kostanje, orehe, želode...). Preko različnih dejavnosti smo plodove spoznavali in se z njimi igrali.

Letos nas je narava bogato obdarila s sadjem. Odločili smo se, da pripravimo posušene jabolčne krhlje. Z vzgojiteljicama smo posušili veliko jabolk in se z njimi sladkali. Z jabolki smo razveselil tudi svoje starše. V papirnatih vrečkah smo jim dostavili to sladko presenečenje.

V mesecu marcu, ko je travnik zacvetel, smo  začeli  spoznavati travniške rastline. Znanje o rastlinah smo pridobili iz priročnih knjižic, nato pa odšli na travnik. Opazili smo, da veliko travniških rožic že poznamo, poučili smo se o njihovih sestavnih delih in se pogovarjali kaj vse potrebujejo za svojo rast.

Na travniku smo nabrali nekaj rož, jih posušili ter naredili herbarij.

Izbrane rožice smo posadili v korito in ga postavili v SPOMLADANSKI KOTIČEK.

Tudi v letošnjem letu smo se odločili, da posejemo paradižnik in sami vzgojimo njegove sadike. V spomladanskem kotičku je našel svoje mesto. Ko so sadike dovolj zrasle, smo jih posadili na šolskem vrtu. Pri sajenju nam je pomagala stara mama našega Maksa. V dogovoru z učiteljico biologije Karmen Lapanja smo posadili še visok in nizek fižol, čičeriko, čebulo, žajbelj in posejali peteršilj. Za vso posajeno zelenjavo bomo lepo skrbeli.

Naslednja tema so bile zeliščne rastline, ki pa nam niso bile tako blizu. V igralnico smo povabili mamico naše ribice Anike, ki nam je predstavila veliko zelišč. Nekatere rastline nam je kar pustila, da smo jih sami posušili. Naše druženje smo nadaljevali s čajanko, pripravili smo si čaj s svežimi in posušenimi rastlinami ter ga sladkali z medom oziroma kokosovim sladkorjem.

Spomladanski kotiček je postal lepo poln, kjer je rastel paradižnik in posajene travniške rože, sušila so se zelišča, na ogled smo imeli herbarij ter priročnik o travniških rožah in zeliščih.

V aprilu smo obiskali Bevkovo knjižnico in prisluhnili pravljici Mojce Osojnik Polž Vladimir gre na štop.

Mesec maj je bil posvečen Kekcu in njegovim junakom in tema zelišča je lepo sovpadala z likom Pehte. Vsebine zgodb so nas zelo zanimale, spoznavali smo jih v slikanicah in si ogledali  filma Srečno Kekec in Kekčeve ukane. V njihove vloge smo se vživeli v improviziranem Kekčevem gledališču, ki smo si ga sami postavili ter nestrpno čakali, kdaj nas bo avtobus odpeljal h Kekcu na obisk v Kekčevo deželo.

Ob koncu meseca maja smo sprejeli poseben izziv in v našo sredo sprejeli dve živali - želvi ter zanju skrbeli. Nalogo smo vzeli zelo odgovorno, ju redno hranili ter jima čistili akvarij. Želvi sta lepo popestrili naše dopoldneve.

Ob koncu leta pa lahko zadovoljni rečemo, da smo se imeli lepo.

12.09.2019 PEŠBUS V ČASU TEDNA MOBILNOSTI

11.09.2019 INTERESNE DEJAVNOSTI V šOLSKEM LETU 2019/2020